Aktuális Hírek/Programok
Jön JÖn JÖN!
Nálunk egész nyáron táncolhatsz!
Az Orkesztika Alapítvány 1991-ben létrejött országos hatáskörű közhasznú tevékenységet folytató nonprofit szervezet, az 1912-ben alapított Orkesztika Iskola utódja. Tevékenységének célja, a sajátosan magyar modern tánc, a mozdulatművészet száz éves értékeinek közvetítése, hagyományainak megőrzése és megújítása.
Jelenleg az Alapítvány programjainak fő működési helyszíne a MOHA – Mozdulatművészek Háza, mely mindenki számára nyitott és elérhető műfaji, stiláris és minden más szelekciótól mentesen. Lehetőséget biztosítunk a táncművészet területén a tanulásra, az alkotásra, a munkára, az információáramlásra, a tudományos kutatásra, az önkifejezésre és a fejlődésre.
A táncolni, mozogni vágyók számára állandó tanfolyamokat és intenzív workshopokat kínálunk.
Nálunk próbálhatnak – készülhetnek előadásaikra – a független tánctársulatok, alkotók.
Folyamatosan bővülő táncművészeti könyvtárunk és videó tárunk is látogatható.
Várunk mindenkit sok szeretettel programjainkra!
Üdvözlettel,
A stúdió csapata
A MOHA látogatásakor együttműködésed kérjük a következőkben:
Kérjük, csak teljesen egészségesen gyere el táncórára, vagy előadásra!
Kérjük, hogy inkább maradj otthon, amennyiben gyanús tüneteid vannak, vagy COVID fertőzöttel érintkeztél!
Érkezés után mindenképpen használd a kihelyezett kézfertőtlenítőt!
Kérjük törekedjetek a 1.5 méteres szociális távolság tartására! Előadások alatt a nézőtér mérete miatt ez nem megvalósítható, ezért is kérjük az előadásokra e-mailben való előzetes bejelentkezést, hogy elkerüljük a zsúfoltságot.
Amit mi megteszünk:
Rendszeresen fertőtlenítjük a stúdió helyiségeit, és a kézzel gyakran érintett felületeket.
A törölközőt papírötlőre cseréltük.
Több ponton kézfertőtlenítőt helyeztünk el.
Munkatársaink szintén csak teljesen egészségesen és tünetmentesen lehetnek jelen.
Minden 1% számít!
Kérjük adód 1%-val, vagy bármely más formában te is támogasd a több, mint száz éves magyar modern tánc műfajt, a mozdulatművészetet!
Az Szja 1% felajánlások segítségével olyan közcélú tevékenységünket tudjuk működtetni, amelyre semmilyen pályázati lehetőség nem áll rendelkezésre ez pedig a kutatás-gyűjtés-feldolgozás. 2021-ben már 30 éve szolgáljuk a Mozdulatművészet ügyét.
Ezúton is köszönetet mondunk mindazoknak, akik adójuk 1%-ával az Orkesztika Alapítványt támogatták!
Orkesztika Alapítvány
adószám: 19701840-1-43
bankszámlaszám: 16200223-10056095
Az Alapítvány tánc- és színházi előadásokat befogadó programja. Fontosnak tartjuk, hogy a társulatok és az alkotók egy bizalmi közegben kapjanak lehetőséget munkáik bemutatására, vállalva a műhelybemutató jelleget is. E lehetőség biztosításának fő célja az alkotó munka fejlődésének támogatása. A MOHA estek programsorozat elsősorban fiatal, kezdő alkotóknak nyújt lehetőséget, hogy kipróbálják elképzeléseiket közönség előtt.
A korlátozott számú férőhelyek miatt az előadásokra előzetes bejelentkezés szükséges az info@mozdulatmuveszet.hu címen.
Berczik Sára terem: 6×13 méter fehér táncpadló, hajópadló, 4 méter belmagasság, fénytechnika, egyben a MOHA estek előadó tere is. Hangulatos közösségi térrel, öltözővel, zuhanyzóval, előadásokhoz szükséges fény és hangtechnikával felszerelt próbaterem komplexumban várunk a Orkesztika Alapítvány – MOHA-Mozdulatművészek Házába!
Elérhetőség: info@mozdulatmuveszet.hu
Tanárok, csoportok, próbahelyet keresők jelentkezését várjuk a MOHA-ba.Szeptemberben induló tanfolyamokhoz, műhelyekhez, rövidtávú intenzív kurzusokhoz (1-2-3 napos) várjuk tanárok, csoportok jelentkezését szabad teremkapacitásra.Jelentkezni programleírással+életrajzzal az info@mozdulatmuveszet.hu címen lehet. (Cipős foglalkozások esetén kizárólag olyan cipővel, ami nem okozza a padló sérülését, és úgy, hogy a tanár/csoport vállalja, a foglalkozás utáni takarítást.)
Mozdulatművészeti Könyvtár és Archívum – Online és Digitális Gyűjtemény
Szervezetünk egyik kiemelt tevékenysége a történeti-, kutató-, gyűjteményi-, elméleti-, tudományos műhely, mely a 100 éves magyar tradíciójú – modern tánc irányzat – a Mozdulatművészet – feltárását megőrzését és továbbvitelét tűzte zászlójára. Általánosabb értelemben pedig gyűjti a modern és kortárs táncművészet dokumentumait.
A gyűjtemény két fő részre osztható; a régi dokumentumok tárában találhatóak a magyar mozdulatművészet és a mozdulatművészek dokumentumai (kb.1900-1970 között). Míg a jelenkori gyűjteményben a 1970-es évekbeli újrakezdés után keletkező dokumentumok a mai működésig.
palosi@mozdulatmuveszet.hu
IBAN: HU90162002231005609500000000